שאלות נפוצות

15 בנובמבר 2015
gili cohen

1.מהם תנאי הסף לקבלה לצוותי ההתנדבות?

כעמותה ששמה לה למטרה להציג את חיילי צה"ל בעולם באור אחר מן המתבקש הוא שמרבית חבריה יהיו בוגרי שירות צבאי. יחד עם זאת בכל צוות התנדבות משוריינים עד 4 מקומות לבוגרי שירות לאומי או בעלי פרופיל צבאי שלא איפשר את שירותם. חשוב לציין כי העמותה פונה לכלל החיילים והחיילות באשר ללא כל קשר אם שירתו  או בתפקידים עורפיים.

2.איך עובדים המיונים לצוותי ההתנדבות והאם יש מפגשים לפני ההתנדבות עצמה?

בשלב הראשון שולחים קורות חיים דרך האתר שלנו- hfl.org.il  לאחר מכן מוזמנים לראיון אישי , אלו שעוברים את הראיון מוזמנים לקחת חלק בפרויקט "עניי עירך" שלנו המתרחש לרוב כחודשיים לפני ההתנדבות עצמה. הפרויקט הוא בין יומיים(לרוב חמישי-שישי) בהשתתפות כלל המיועדים וההשתתפות בו היא חובה. בפרויקט זה אנו מתנדבים עם נוער בסיכון מכפר הנוער "כנות" בדגש על יוצאי אתיופיה.  מעבר לנתינה יומיים אלו משמשים להכשרת החברים ולגיבושם. לאחר יומיים אלו כל אחד חופשי לצאת לטיול הגדול שלו ומגיע לנקודה אותה סיכמנו עוד בארץ (לרוב נקודה מרכזית בעיר בה אנו מתנדבים ושם אנו מתאספים לראשונה) בתאריך ובשעה כפי שתואם בארץ.

3.האם אפשרי לטוס קודם ולחבור למשלחת באמצע/הטיול?

עקרונית כן.אך יש חובה להשתתף בפרוייקט "עניי עירך" שלנו בארץ, הנמשך בדר"כ חודשיים קודם ההתנדבות כפי שפורט בשאלה הקודמת.

4.לכמה זמן ההתנדבות ?

ההתנדבות עצמה היא בת שבועיים. כשלרוב במהלך השבוע נתנדב בבית יתומים ובסוף השבוע נתנדב עם הקהילה היהודית בעיר בה אנו מתנדבים. פרק זמן זה (שבועיים) נבחר מכיוון שהעמותה שמה לה למטרה להיות אטרקטיבית לכל מטייל ישראלי וככזו עלינו להגדיר תקופת התנדבות שתוכל לפנות למרבית התרמילאים ויחד עם זאת  שתאפשר תרומה משמעותית.

5.על מי עלויות ההתנדבות?

כלל עלויות הליה, האוכל, התחבורה במהלך ההתנדבות הן על חשבון העמותה.  עלות ההגעה היא על בסיס המתנדב.

6. איך צוות ההתנדבות יוצא לפועל?

הכלל הכי משמעותי שלנו הוא לא להמציא את הגלגל מחדש גם בהתנדבות פנים וגם בהתנדבות חוץ אנו מקימים שיתופי פעולה פוריים עם ארגוני סיוע מקומיים ועם הגורמים הרלוונטיים במשרד החוץ אשר מסייעים לנו בהוצאה לפועל של הפרויקט, לדוגמה בהודו אנו עובדים בשיתוף פעולה עם ארגון Gabriel project Mumbai  ובסיוע של הקונסוליה הישראלית במומבאי.

7.מה עושים בפועל בצוות ההתנדבות?

בדר" כ ההתנדבות תהיה בבתי יתומים ,תכני ההתנדבות מגוונים ועיקרם- מתן שיעורי אנגלית, היגיינה אישית, הגנה עצמית, אומנות, שיפוץ וצביעה ועוד. חשוב לציין כי את תכני ההתנדבות אנו מתאימים בהתאם לצרכים ולא לרצונותינו לכן ייתכן שוני בין תכני התנדבות ההתנדבות בהודו לדוגמה לבין ההתנדבות בדרום אמריקה. תכני ההתנדבות נסגרים סופית עם ביקור "הצוות  המקדים"  למדינה- אשר מתבצע לרוב כשלושה חודשים לפני פתיחת ההתנדבות ומתאם סופית את המיקום, התכנים והלו"ז להתנדבות.

8.כמה מחזורי התנדבות נפתחים בשנה?

בשנתנו הראשונה פתחנו מחזור התנדבות בהודו ,בשנת 2015 אנו מרחיבים את פעילותנו ליבשת הדרום אמריקאית ומפעילים התנדבות בארגנטינה בנוסף לזו הקיימת במזרח ובשנה הבאה ייפתח מחזור התנדבות באפריקה (אתיופיה) בחזוננו עד שנת 2019 ארגון "לוחמים ללא גבולות" יפעיל מחזורי התנדבות כחול לבן הנפרסים על פני 4 יבשות שונות.