5 טיפים לכרטיסי טיסה זולים לטיול

2 בינואר 2021
gili cohen

.

בכל הנוגע לכרטיסי טיסה, בשונה לדוגמה מהרכבת או האוטובוס ייתכן שתשלמו מחיר מסוים לטיסה ,בעוד שזה היושב לצדכם במטוס ישלם מחיר הנמוך המחצית . ישנם כמה עקרונות מפתח שיאפשרו לכם למצוא את הכרטיס הטוב ביותר בין אם בהזמנה אינטרנטית או בין אם דרך סוכן.

א. הקפידו על הזמנה מוקדמת ככל הניתן, לרוב הזמנה מוקדמת תהיה זולה יותר מאשר הזמנה בסמוך למועד הטיסה, כמובן שלעיתים ניתן להזמין בזול בדקה ה90 במידה ויש מקום אך זה לא משהו שמומלץ לבנות עליו. כך לדוגמה כרטיס לטיסה למקסיקו בספטמבר שהוזמן לדוגמה במרץ יכול לעלות 650 דולר לכרטיס בעוד שאותו הכרטיס בדיוק שיוזמן באוגוסט יכול לעלות לעיתים עשרות אחוזים יותר.


ב. לתרמילאים,  מומלץ להכניס שינוי יעד ראשון חינם. פעמים רבות התוכניות משתנות , בחברות רבות במידה ואתם מתחת לגיל 30 זה מגיע לכם בחינם, שווה לבדוק זאת בפני הסוכן במידה והזמנתם דרך סוכן. כמובן שלרוב מחיר של סוכן נתון למשא ומתן וחשוב שתדעו זאת. 


ג. אם מזמינים כרטיס באינטרנט- גלשו אינקוגניטו ( תיקיה נסתרת, לא מזוהה) שכן במידה ואתם גולשים בגלישה רגילה, חברות תעופה רבות מזהות את המועדים והמיקום שהזנתם והאלגוריתם מזהה את מידת ה"קשיחות" שלכם משמע עד כמה אתם "נעולים" על יעד זה בתאריכים אלו, ברגע שגולשים בתיקיה נסתרת זה מונע את אפשרות המעקב של מערכת זו.


ד. שילוב קונקשן במקום טיסה ישירה יכול לצמצם עלויות בעשרות אחוזים. שווה בהחלט לבדוק נסיעה דרך קונקשן. משמע דרך נחיתה זמנית בשדה תעופה אחר בדרך ליעד תוך החלפת מטוס (לעיתים ללא החלפה) זה יכול ממש להוזיל את העלויות


ה. אי מקובעות על תאריכי הלוך וחזור תאפשר לכם מחירים טובים יותר, בדקו תמיד ככל ואתם יכולים יום קדימה או יום אחורה ביציאה או בחזרה. לעיתים אתם לא יודעים שהתאריך חזור הוא ביום עם ביקוש גבוה מה שמייקר את הכרטיס, מנסיוננו כמה ימים לפה או לשם יכולים ממש להוזיל בצורה משמעותית. כך לדוגמה חזרה לישראל בסמוך לשבת תעלה לרוב יותר מאשר חזרה ארצה שלא לפני מועד כניסת השבת.