שימו לב, עקב נגיף הקורונה ,ייתכן כי חלק ממשלחותינו בחו”ל יידחו. מוזמנים  להצטרף לפרויקט “בשביל ישראל” או להירשם למשלחות 2022

על שאלות בנוגע לפרויקט “#בשביל_ישראל” ראה שאלה 9

1.מהם תנאי הסף לקבלה לצוותי ההתנדבות?

כעמותה ששמה לה למטרה להציג את חיילי צה”ל בעולם באור אחר מן המתבקש הוא שמרבית חבריה יהיו בוגרי שירות צבאי. יחד עם זאת בכל צוות התנדבות משוריינים עד 4 מקומות לבוגרי שירות לאומי או בעלי פרופיל צבאי שלא איפשר את שירותם. חשוב לציין כי העמותה פונה לכלל החיילים והחיילות באשר הם, ללא כל קשר אם שירתו בתפקידים קרביים או בתפקידים עורפיים.

2.איך עובדים המיונים לצוותי ההתנדבות והאם יש מפגשים לפני ההתנדבות עצמה?

בשלב הראשון שולחים קורות חיים דרך האתר שלנו, לאחר מכן מוזמנים לראיון אישי , אלו שעוברים את הראיון מוזמנים לקחת חלק בפרויקט “קודם בארץ” שלנו המתרחש לרוב כחודשיים לפני ההתנדבות עצמה (אם כי במשלחות דרום אמריקה ייתכן שיהיה זמן רב יותר בין ההתנדבות בארץ לבין המשלחת בחו”ל , כך לדוגמה המשלחת לקולומביה מתקיימת בסביבות מאי וההתנדבות בארץ שלה לרוב בנובמבר שלפני, זאת כדי לאפשר לתרמילאי “הגל העולה” לקחת חלק בהתנדבות בארץ וגם להתחיל את הגל העולה במועדו) . פרוייקט ההתנדבות שלנו בארץ אשר נקרא כאמור “קודם בארץ” הינו בין יומיים וחצי (לרוב מרביעי בערב עד שישי בצהריים) בהשתתפות כלל המיועדים וההשתתפות בו היא חובה. בפרויקט זה אנו מתנדבים בכפר הנוער “כנות” בדגש על התנדבות חקלאית לרווחת ילדי כפר הנוער.  מעבר לנתינה יומיים אלו משמשים להכשרת חברי המשלחת ולגיבושם. לאחר יומיים אלו כל אחד חופשי לצאת לטיול הגדול שלו ומגיע לנקודה אותה סיכמנו עוד בארץ (לרוב נקודה מרכזית בעיר בה אנו מתנדבים ושם אנו מתאספים לראשונה) בתאריך ובשעה כפי שתואם בארץ.

3.האם אפשרי לטוס קודם ולחבור למשלחת באמצע/הטיול?

עקרונית כן.אך יש חובה להשתתף בפרוייקט “קודם בארץ” שלנו בארץ, המתקיים קודם ההתנדבות , כפי שפורט בשאלה הקודמת.

4.לכמה זמן ההתנדבות במשלחת עצמה ?

ההתנדבות עצמה היא בת שבועיים. כשלרוב במהלך השבוע נתנדב בבית ילדים או בית ספר מקומי ובסוף השבוע נתנדב עם הקהילה היהודית בעיר בה אנו מתנדבים. פרק זמן זה (שבועיים) נבחר מכיוון שהעמותה שמה לה למטרה להיות אטרקטיבית לכל מטייל ישראלי וככזו עלינו להגדיר תקופת התנדבות שתוכל לפנות למרבית התרמילאים ויחד עם זאת  שתאפשר תרומה משמעותית. אין אפשרות להתנדבות לפרק זמן אחר (קצר יותר או ארוך יותר). חשוב לציין כי כל משלחת פועלת באותו המקום ובאותם בתי הספר בהם פעלו המשלחות הקודמות ליעד זה, כך אנו היוצרים התנדבות משמעותית יותר ואפקטיבית יותר.

5.על מי עלויות ההתנדבות?

כלל עלויות הלינה, האוכל, התחבורה במהלך ההתנדבות הן על חשבון העמותה. עלות ההגעה וביטוח אישי על בסיס המתנדב.יחד עם זאת חשוב לציין כי תנאי המחיה- האוכל והלינה הינם בסיסיים ביותר.

6. איך צוות ההתנדבות יוצא לפועל?

הכלל הכי משמעותי שלנו הוא לא להמציא את הגלגל מחדש גם בהתנדבות פנים וגם בהתנדבות חוץ אנו מקימים שיתופי פעולה פוריים עם ארגוני סיוע מקומיים ועם הגורמים הרלוונטיים במשרד החוץ אשר מסייעים לנו בהוצאה לפועל של הפרויקט.

7. מה העקרונות המנחים של עבודת ההתנדבות?

  1. המשכיות- בכל שנה אנו חוזרים לאותם הילדים, לאותם בתי הספר, לאותן הקהילות. כך שהילדים בהודו לדוגמה בה התחלנו לעבוד ב2014 הם אות הילדים איתן נעבוד גם ב2020. בילאל שהיה בן 5 שהגענו לראשונה למומבאי כעת בן 10 משמע בכל שנה אנו חוזרים אליו ולעוד למעלה מ4500 ילדים כמותו ברחבי העולם ומשקיעים באותם הילדים בכל שנה. שבועיים היא תקופה קצרה אך שמכפילים אותה ב10 שנים זו תקופה שמקבילה לחצי שנה.
  2. יחס חניכה- היתרון המשמעותי שלנו הינו ביחס חניכה גבוה של 1 ל10 בממוצע (!) כלומר אם ילד מקבל בשיעור ממוצע במהלך השנה יחס חניכה של 1 ל30, במהלך תקופת ההתנדבות שלנו יחס החניכה גדל ב300% מה שמאפשר שיעורים אישיים יותר והבנת חומר טובה יותר.
  3. שימוש בשפה המקומית- יתרון אדיר שלנו, כישראלים הוא היכולת לתקשר עם הילדים , כמעט בכל מקום בעולם בשפתם. בכל משלחת שלנו 20% מהקבוצה הינם דוברי השפה המקומית. במקומות שאין ישראלים שדוברים את השפה המקומית, לדוגמה בברזיל, אנו נעזרים בצעירי הקהילה היהודית שמתלווים אלינו כסייעים וכמתרגמים
  4. מישחוק תהליכי למידה: עקרון המפתח בפעילותנו הוא שילד יכול ללמוד ולהינות בו זמנית.לכן האסטרטגיה בהתנדבות שלנו בחונכות חינוכית בארץ ובעולם היא דרך מישחוק מערכי למידה.

7.מה עושים בפועל בצוות ההתנדבות?

בדר” כ ההתנדבות תהיה בבתי ילדים ובתי ספר מקומיים ,תכני ההתנדבות מגוונים ועיקרם- מתן שיעורי אנגלית, חשבון, היגיינה אישית, ערכים, מוזיקה אומנות, שיפוץ וצביעה ועוד. חשוב לציין כי את תכני ההתנדבות אנו מתאימים בהתאם לצרכים ולא לרצונותינו לכן ייתכן שוני בין תכני התנדבות ההתנדבות בהודו לדוגמה לבין ההתנדבות בדרום אמריקה. תכני ההתנדבות נסגרים סופית עם ביקור “הצוות  המקדים”  למדינה- אשר מתבצע לרוב כשלושה חודשים לפני פתיחת ההתנדבות ומתאם סופית את המיקום, התכנים והלו”ז להתנדבות.

8.כמה מחזורי התנדבות נפתחים בשנה?

ב2014 שנתנו הראשונה לפעילות פתחנו את מחזור התנדבות הראשון שלנו בהודו שבמזרח הרחוק , בשנת 2015 הרחבנו את הפעילות גם לדרום אמריקה, בשנת 2016 הרחבנו את הפעילות גם לאפריקה (אתיופיה) , בשנת 2017 התרחבנו גם למקסיקו, גואטמלה ונפאל, ב2018 גם לדרא”פ וברזיל , ב2019  את פעילותנו לפרו ,אוגנדה,פנמה  וייטנאם ובורמה והצפי ל2020 הוא גם קולומביה (בסביבות אפריל), אקוודור (מאי), קוסטה ריקה (ספטמבר) , צ’ילה (נובמבר) ועוד.

כיום או פועלים ב:

פברואר- דרום אפריקה | מרץ- ברזיל ואוגנדה | אפריל- אתיופיה | מאי-פרו  |  ספטמבר – נפאל, הודו מקסיקו גואטמלה ופנמה | נובמבר וייטנאם, בורמה וארגנטינה. ולאורך שביל ישראל בגבעת אולגה קרית שמונה בית שאן ואשלון.

ייתכנו שינויים קלים בתאריכים

9.ניתן לקבל עוד מידע על משלחת לארץ ספציפית בה אני מעוניין?

ראשית, ישנו מידע בקטגוריית “משלחות” הנמצאת בדף הבית שלנו באתר, פשוט לחצו על המשלחת המעניינת אתכם. בנוסף ניתן לכתוב בפייסבוק- האשטג ואז את שם הצוות והמדינה עם קו תחתון מפריד בניהם- לדוגמה #צוות_דניאל_הודו, #צוות_מתן_גואטמלה , #צוות_תמר_נפאל וכדו’ #צוות_גוחא_דרום_אפריקה.כך יקפצו לכם כל הפוסטים שעלו על הצוות הספציפי שמעניין אתכם.

9.מה זה פרויקט “בשביל ישראל” ?

בשנת 2020הרחיבה לוחמים ללא גבולות את פעילותה גם ל”טיול הקטן” , שביל ישראל עם 3 משלחות לאורך השביל בקרית שמונה, בית שאן וגבעת אולגה.

המשלחות לאורך השביל הינן קצרות יותר מהמשלחות הרגילות , והן נמשכות שבוע ימים , מיום ו’ כולל שבת עד ליום ו’ שלאחריו (גם במשלחות בארץ מוגש אוכל כשר ואין פעילות בימי שבת וחג למעט גיבוש והכנה) הדגש הינו על שיפוץ בתים באיזורי הזקוקים לכך בפריפריה החברתית גיאוגרפית של ישראל. כל משלחת מונה לרוב כ20 חברים. ואין חובה לטייל בשביל כדי להצטרף (אך כמובן מומלץ ולרוב חברי המשלחת מתאמים בניהם המשל טיול בשביל לאחר המשלחת)

10.עד מתי מתקיימים המיונים למשלחות?

הזימונים מתחילים לרוב 5 חודשים לפני המשלחת (פרט לפרו וברזיל המתחילים קודם) אנו מקיימים לכל משלחת כ3-4 ימי ראיונות. אם לא נוצר עמכם קשר טלפוני תוך שבועיים מרגע ההרשמה נא יידעו על כך בהודעה ליאיר: 052-594-3504 . זאת רק ממידה ונותרו פחות מ5 חודשים למשלחת.

11.אני מנסה להירשם ולא מצליח, מה לעשות?

ב99% מהמקרים , לא מילאתם את כל השדות בהרשמה. שימו לב שהזנתם טלפון ומייל , כי באמצעים אלו אנו פונים אליכם לזימון לראיון ולתשובות בתומו, אם עדיין יש בעיה אנו זמינים בדף הפייסבוק לכל שאלה 24/7). חשוב מאוד לוודא שהנייד שהזמנתם נכון כי דרכו ניצור איתכם קשר.

12.יש לי שאלה לגבי משלחת ספציפית אליה נרשמתי למי ניתן לפנות טלפונית?

ישנם מלגאים האחראים על זימונכם למשלחות השונות, לנייד של משלחות “בשביל ישראל” ראה מטה

לגבי המשלחת להודו: אלי אוחיון 054-5302120

לגבי המשלחת למקסיקו: טל מזרחי 054-630-0130
לגבי המשלחת לגואטמלה- תומר ויינשיין 0543151320
לגבי המשלחת לאוגנדה :ליטל חדד 0546838002
לגבי המשלחת לאתיופיה: איציק ניסיאן 0528843344
לגבי המשלחת לדרום אפריקה: נדב וידר 0542328050
לגבי המשלחת לארגנטינה: עדן וקנין 0503225583

לגבי המשלחת לפרו וקולומביה: יעודכן בהמשך

גבי המשלחת לנפאל : תאיר טל 050-990-0885

לגבי המשלחת לברזיל: מאור ניקחה 0525844730

לגבי המשלחת לפנמה: נדב וידר 0542328050

לגבי המשלחת לוויטנאם ובית שאן : מתן בן עזרא 0524846566

 

משלחות ישראל:
לגבי רמלה – תומר וינשטיין 054-315-1320
לגבי אור עקיבא -טל אזולאי 0525702279
לגבי אשקלון-דולב 052-828-9578
לגבי קרית שמונה- סונגו 054-242-4621

במידה וניסיתם לפנות לאחד מאנשינו ולא קיבלתם מענה חוזר תוך שבוע ימים/ המענה לא היה אדיב ושירותי נא יידעו אותנו על כך את גילי בטלפון 054-491-7148 (נא לא ליצור קשר למס’ זה בעניינים אחרים)

13.אוישש זימנו אותי לראיון ואני לא זוכר את הכתובת. מה עושים??

הראיונות מתקיימים במשרדינו ברחוב אימבר 7 פתח תקווה , קומה 6 (המשרדים במרחק 5 דק’ נסיעה מקניון איילון ו12 דק’ הליכה מתחנת הרכבת “קריה אריה” , פ”ת. ניתן לרשום פשוט לוחמים ללא גבולות ב Waze או בGoogle Maps זה יוביל אתכם אלינו!

14.הגעתי לראיון ולא קיבלתי תשובה עדיין מה עושים

אם עברו 14 יום מהראיון ועוד לא קיבלתם תשובה זה לא תקין, נא ליידע על כך מיידית על ידי הודעה בדף הפייסבוק שלנו . שימו לב, לעיתים המייל עם התשובות מועבר לתיבת הספאם שלכם, נא וודאו קודם שם לפני יצירת קשר עמנו. תודה!