1.מהם תנאי הסף לקבלה לצוותי ההתנדבות?

כעמותה ששמה לה למטרה להציג את חיילי צה"ל בעולם באור אחר מן המתבקש הוא שמרבית חבריה יהיו בוגרי שירות צבאי. יחד עם זאת בכל צוות התנדבות משוריינים עד 4 מקומות לבוגרי שירות לאומי או בעלי פרופיל צבאי שלא איפשר את שירותם. חשוב לציין כי העמותה פונה לכלל החיילים והחיילות באשר הם, ללא כל קשר אם שירתו בתפקידים קרביים או בתפקידים עורפיים.

2.איך עובדים המיונים לצוותי ההתנדבות והאם יש מפגשים לפני ההתנדבות עצמה?

בשלב הראשון שולחים קורות חיים דרך האתר שלנו- hfl.org.il  לאחר מכן מוזמנים לראיון אישי , אלו שעוברים את הראיון מוזמנים לקחת חלק בפרויקט "קודם בארץ" שלנו המתרחש לרוב כחודשיים לפני ההתנדבות עצמה (אם כי במשלחות דרום אמריקה ייתכן שיהא זמן רב יותר בין ההתנדבות בארץ לבין המשלחת בחו"ל , כך לדוגמה המשלחת לפרו מתקיימת לרוב במאי וההתנדבות בארץ שלה לרוב בנובמבר שלפני, זאת כדי לאפשר לתרמילאי "הגל העולה" לקחת חלק בהתנדבות בארץ וגם להתחיל את הגל העולה במועדו) . פרוייקט ההתנדבות שלנו בארץ אשר נקרא כאמור "קודם בארץ" הינו בין יומיים וחצי (לרוב מרביעי בערב עד שישי בצהריים) בהשתתפות כלל המיועדים וההשתתפות בו היא חובה. בפרויקט זה אנו מתנדבים בכפר הנוער "כנות" בדגש על התנדבות חקלאית לרווחת ילדי כפר הנוער.  מעבר לנתינה יומיים אלו משמשים להכשרת חברי המשלחת ולגיבושם. לאחר יומיים אלו כל אחד חופשי לצאת לטיול הגדול שלו ומגיע לנקודה אותה סיכמנו עוד בארץ (לרוב נקודה מרכזית בעיר בה אנו מתנדבים ושם אנו מתאספים לראשונה) בתאריך ובשעה כפי שתואם בארץ.

3.האם אפשרי לטוס קודם ולחבור למשלחת באמצע/הטיול?

עקרונית כן.אך יש חובה להשתתף בפרוייקט "קודם בארץ" שלנו בארץ, המתקיים קודם ההתנדבות , כפי שפורט בשאלה הקודמת.

4.לכמה זמן ההתנדבות במשלחת עצמה ?

ההתנדבות עצמה היא בת שבועיים. כשלרוב במהלך השבוע נתנדב בבית ילדים או בית ספק מקומי ובסוף השבוע נתנדב עם הקהילה היהודית בעיר בה אנו מתנדבים. פרק זמן זה (שבועיים) נבחר מכיוון שהעמותה שמה לה למטרה להיות אטרקטיבית לכל מטייל ישראלי וככזו עלינו להגדיר תקופת התנדבות שתוכל לפנות למרבית התרמילאים ויחד עם זאת  שתאפשר תרומה משמעותית. אין אפשרות להתנדבות לפרק זמן אחר (קצר יותר או ארוך יותר)

5.על מי עלויות ההתנדבות?

כלל עלויות הלינה, האוכל, התחבורה במהלך ההתנדבות הן על חשבון העמותה. עלות ההגעה וביטוח אישי על בסיס המתנדב.יחד עם זאת חשוב לציין כי תנאי המחיה- האוכל והלינה הינם בסיסיים ביותר.

6. איך צוות ההתנדבות יוצא לפועל?

הכלל הכי משמעותי שלנו הוא לא להמציא את הגלגל מחדש גם בהתנדבות פנים וגם בהתנדבות חוץ אנו מקימים שיתופי פעולה פוריים עם ארגוני סיוע מקומיים ועם הגורמים הרלוונטיים במשרד החוץ אשר מסייעים לנו בהוצאה לפועל של הפרויקט.

7.מה עושים בפועל בצוות ההתנדבות?

בדר" כ ההתנדבות תהיה בבתי ילדים ובתי ספר מקומיים ,תכני ההתנדבות מגוונים ועיקרם- מתן שיעורי אנגלית, חשבון, היגיינה אישית, ערכים, מוזיקה אומנות, שיפוץ וצביעה ועוד. חשוב לציין כי את תכני ההתנדבות אנו מתאימים בהתאם לצרכים ולא לרצונותינו לכן ייתכן שוני בין תכני התנדבות ההתנדבות בהודו לדוגמה לבין ההתנדבות בדרום אמריקה. תכני ההתנדבות נסגרים סופית עם ביקור "הצוות  המקדים"  למדינה- אשר מתבצע לרוב כשלושה חודשים לפני פתיחת ההתנדבות ומתאם סופית את המיקום, התכנים והלו"ז להתנדבות.

8.כמה מחזורי התנדבות נפתחים בשנה?

ב2014 שנתנו הראשונה לפעילות פתחנו את מחזור התנדבות הראשון שלנו בהודו שבמזרח הרחוק , בשנת 2015 הרחבנו את הפעילות גם לדרום אמריקה, בשנת 2016 הרחבנו את הפעילות גם לאפריקה (אתיופיה) , בשנת 2017 התרחבנו גם למקסיקו, גואטמלה ונפאל, ב2018 גם לדרא"פ וברזיל והשנה (2019) והשנה אנו מרחיבים את פעילותנו לפרו ואוגנדה ומפעילים התנדבות ארבע יבשתית במהלך השנה- פברואר- דרום אפריקה | מרץ- ברזיל ואוגנדה | אפריל- אתיופיה | מאי-פרו  | אוגוסט- הודו | ספטבר – מקסיקו וגואטמלה | אוקטובר- נפאל |
| נובמבר ארגנטינה. מדי שנה יצטרפו יעדים נוספים.

9.ניתן לקבל עוד מידע על משלחת לארץ ספציפית בה אני מעוניין?

ראשית, ישנו מידע בקטגוריית "משלחות" הנמצאת בדף הבית שלנו באתר, פשוט לחצו על המשלחת המעניינת אתכם. בנוסף ניתן לכתוב בפייסבוק- האשטג ואז את שם הצוות והמדינה עם קו תחתון מפריד בניהם- לדוגמה #צוות_דניאל_הודו, #צוות_מתן_גואטמלה , #צוות_תמר_נפאל וכדו' .כך יקפצו לכם כל הפוסטים שעלו על הצוות הספציפי שמעניין אתכם.

10.עד מתי מתקיימים המיונים למשלחות?

הזימונים מתחילים לרוב 5 חודשים לפני המשלחת (פרט לפרו וברזיל המתחילים קודם) אנו מקיימים לכל משלחת כ3-4 ימי ראיונות. אם לא נוצר עמכם קשר טלפוני תוך שבועיים מרגע ההרשמה נא יידעו על כך בהודעה ליאיר: 052-594-3504

11.אני מנסה להירשם ולא מצליח, מה לעשות?

ב99% מהמקרים , לא מילאתם את כל השדות בהרשמה. שימו לב שהזנתם טלפון ומייל , כי באמצעים אלו אנו פונים אליכם לזימון לראיון ולתשובות בתומו, אם עדיין יש בעיה אנו זמינים בדף הפייסבוק לכל שאלה 24/7).

12.יש לי שאלה לגבי משלחת ספציפית אליה נרשמתי למי ניתן לפנות טלפונית?

לגבי המשלחת להודו: אלון ברסילובסקי 054-633-9834
לגבי המשלחת לנפאל: איתי נורמן 054-783-4475
לגבי המשלחת למקסיקו: אור שמעוני 052-621-1231
לגבי המשלחת לגואטמלה- יעודכן בקרוב ממש
לגבי המשלחת לאוגנדה גל וקנין 050-576-1199
לגבי המשלחת לאתיופיה: אסף סקעת 052-311-4275
לגבי המשלחת לדרום אפריקה: לוין 054-775-0799 ווטזאפ בלבד, לא הודעה/שיחה רגילה.
לגבי המשלחת לארגנטינה: עדן וקנין 050-322-5583
לגבי לברזיל : יעודכן בקרוב ממש
לגבי המשלחת לפרו: דור מזמר 052-662-87-88
במידה וניסיתם לפנות לאחד מאנשינו ולא קיבלתם מענה חוזר תוך שבוע ימים/ המענה לא היה אדיב ושירותי נא יידעו אותנו על כך בטלפון 054-491-7148

13.אוישש זימנו אותי לראיון ואני לא זוכר את הכתובת. מה עושים??

הראיונות מתקיימים במשרדינו ברחוב אימבר 7 פתח תקווה , קומה 6 (המשרדים ממוקדים 5 דק' נסיעה מקניון איילון ו10 דק' הליכה מתחנת הרכבת "קריה אריה" , פ"ת. ניתן לרשום פשוט לוחמים ללא גבולות ב Waze או בGoogle Maps זה יוביל אתכם אלינו!

14.הגעתי לראיון ולא קיבלתי תשובה עדיין מה עושים

אם עברו 21 יום מהראיון ועוד לא קיבלתם תשובה זה לא תקין, נא ליידע על כך בטלפון 0544917148. שימו לב, לעיתים המייל עם התשובות מועבר לתיבת הספאם שלכם, נא וודאו קודם שם לפני יצירת קשר עמנו. תודה!